Životní styl

Světoví bubeníci se slétli pod Blaníkem

Autor: Karel CHLUMEC

Obrázek

Vlašim
Bicí soupravy, perkuse, etnické bubny a bubínky, chřestítka, činely a další spousty rytmických nástrojů zazněly z jeviště KD Blaník při tradičním Sletu bubeníků. Ojedinělá rytmická show se koná letos už podeváté a vlašimské publikum mělo poprvé možnost shlédnout bubeníky z různých kontinentů při pestrém dvouhodinovém mixu etnické, jazzové a rockové hudby.

Fotogalerie Video 

Prolínání žánrů

„V sále je asi stovka platících diváků, kteří si přišli poslechnout případně si zatančit v rytmu, který stírá hranice žánrů i kultur,“ uvedl jeden z organizátorů vlašimského koncertu Tomáš Bohata z pořádajícího sdružení Raskin.

Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají doslova z celého světa. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání a každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady.

Mezikontinentální hudební dílna

„Výsledkem tohoto setkávání je vždy fascinující. prolínání všech možných hudebních směrů, vlivů a etnických kořenů,“ řekl manažer projektu Romek Hanzlík s tím, že letošní Slet bubeníků oživil i hlas zpěvačky Grace Nono z Filipín a rytmická kytara.

Svým pojetím je tento projekt naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Slet Bubeníků se letos zaměřil na setkání několika hudebních oblastí.


2010-11-14.SletBubeniku3

Počet obrázků: 5

Bubeníci, perkusisté a showmani

„Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě zastoupené Pavlem Faitem. Ty podpořila latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka a Alexe Papase, africký styl Ephraima Goldina a atmosféru dotvoří hudebníci z filipinské Manily Bob Aves a zpěvačka Grace Nono s ethno kořeny přesahujícími do jazzu,“ doplnil Hanzlík.

V rámci Sletu bubeníků 2010 již proběhly akce ve Smržovce, Stochově, Vlašimi, Novém Boru a Šumperku. Dnes se uskuteční vystoupení v Rožnově pod Rahoštěm, zítra v Olomouci, 16. listopadu v Bratislavě, 17. listopadu ve Zlíně, 18. listopadu v Brně, 19. listopadu v Žatci a 20. listopadu v Praze. Více informací najdete na stránce http://www.sletbubeniku.cz.


Text, foto a video: Karel CHLUMEC

Publikováno: 14.11.2010, 10:45 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Karel CHLUMEC je publicista a novinář.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA