Osobnosti

Do Prahy opět přijede Jeho Svatost dalajlama

Autor: (jds)

Obrázek

V sobotu 10. prosince 2011 zavítá do Prahy na pozvání Václava Havla a Nadace Forum 2000 nejvyšší duchovní představitel Tibetu Jeho Svatost dalajlama. V neděli 11. prosince se v dopoledních hodinách zůčastní na Filozofické fakultě UK v Praze kulatého stolu připomínajícího roční výročí udělení Nobelovy ceny míru přednímu čínskému disidentovi Liu Xiaobo.

Náš tip 

„Tato akce volně navazuje na konferenci „Mír, demokracie a lidská práva v Asii“, kterou jsme uspořádali v roce 2009 a jíž se tehdy kromě dalajlamy účastnilo několik dalších nositelů Nobelovy ceny míru a řada významných odborníků a aktivistů,“ říká ředitel pořádající Nadace Forum 2000 Oldřich Černý.

Hlavním tématem kulatého stolu bude problematika současného stavu demokracie a lidských práv v jihovýchodní Asii. Kromě Jeho Svatosti dalajlamy svou účast na debatě potvrdila íránská nositelka Nobelovy ceny za mír Shirin Ebadi, poslední žijící spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv, 93letý Stéphane Hessel z Francie, přední čínský disident, výzkumník Harvardské univerzity a prezident Iniciativ pro Čínu Jianli Yang a bývalý prezident ČR Václav Havel. Akce je určena studentům FF UK a zvaným hostům.

Pro širokou veřejnost přichystala Nadace Forum 2000 v neděli 11. prosince od 13:30 v pražském Kongresovém centru přednášku Jeho Svatosti dalajlamy „Hledání štěstí v nejistém světě“. Vstupenky na tuto akci v ceně 300,- Kč, která bude konsekutivně tlumočena do češtiny, budou k dostání v síti Ticketpro od 28. listopadu. Výtěžek z akce bude použit na podporu školy Gyalten v Tibetu prostřednictvím občanského sdružení M.O.S.T., jehož humanitární aktivity znají čtenáři i ze stránek našeho portálu.

Publikováno: 25.11.2011, 10:45
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA