Osobnosti

Olga Kalinová: Jsme bytosti světla

Autor: Jitka LENKOVÁ

Obrázek

Existuje černá magie a opravdové čarodějnice? Je skutečně možné někoho proklít? Anebo ho prokletí zbavit? Dnes - v jednadvacátém století? O odpovědi na tyto znepokojivé otázky jsme požádali léčitelku Olgu Kalinovou z Brandýsa nad Labem. A najevo vyšly věci opravdu těžko uvěřitelné.

Takže jak je to s tím zlem mezi námi? Všichni si stěžují, že nejen mezilidské vztahy, ale vlastně tak nějak všechno, se stále jen zhoršuje.

To je pravda. V poslední době, myslím tím v několika posledních letech, je hodně zla mezi námi a stále přibývá. Nemůže za to doba, ta je jako každá jiná, to je vývojem lidstva. Vidíme to na rodinách, které se stále víc rozpadají, každý druhý je rozvedený. Ráno jde každý do své práce a domov, kde se pak večer sejdou, se rozpadá. Přitom manželský svazek netvoří nějaký papír, ale slovo, které si ti lidé dali. A to přestává platit.

Objevují se i různé předpovědi konce světa. To se samozřejmě nestane. Projeví se to jako konec našeho stávajícího negativního myšlení, tohoto systému. Vrátíme se k prvopočátkům a každý převezme odpovědnost sám za sebe.

Teď si každý myslí, že pokud nelítá na Měsíc vlastní raketou, jak je na tom špatně. To materiálno se takhle prosazuje právě proto, že jeho doba končí. Nastane doba, kdy materiální hodnoty nebudou mít vůbec žádnou cenu. Každý v tom ale musí začít sám u sebe, naučit se odpouštět, přát ostatním jen to dobré. Zatím to vypadá tak, že si spíš škodíme - svými negativními emocemi, neoprávněným chtěním, nesplnitelnými přehnanými ambicemi.

V dnešní době, kdy je možné snad úplně všechno, se mi zdá trochu přehnané mluvit o nesplnitelných ambicích. Vždyť kolikrát už každý z nás slyšel, že pokud člověk opravdu něco, chce tak toho dosáhne. A pokud toho nedosáhl, tak se prostě jen dost nesnažil.

Dneska si každý myslím, že může být milionář nebo superstar. Nemůže. A není to jen o chtění. Je to o tom, zda si to také zaslouží a to už na člověku tak docela nezáleží. A souvisí to i s minulými životy. Pokud se někdo nějak trápí, nemůžeme říct, že si to nezasloužil, i když to tak třeba na první pohled vypadá.

2011-04-14.OlgaKalinova01.big.jpg

Olga Kalinová má pro každého úsměv i pochopení.

Což by třeba vysvětlovalo, že někdo přijde k penězům, ani neví jak, třeba výhrou, a druhý se může udřít a pořád nemá nic?

Karma peněz je zvláště složitá. Možná trochu pomůže, když si peníze představíme jako energii a ta musí být vyvážená, musí proudit - dej, a bude ti dáno. A nejenom na peněžní rovině. Lidé se často trápí, nejen kvůli penězům, a svojí negativní energií to dobré a pro sebe prospěšné od sebe jakoby odhánějí.

A to se děje, i pokud jde o peníze, leckdy nevědomky. Jsou pro nás hodně důležité, což je pochopitelné, protože žijeme přece jen v materiálním světle, a proto jsme citliví na informace, které se peněz dotýkají. Zvláště pokud jsou špatně. Stačí si v novinách přečíst, že se bude zdražovat benzín nebo zvyšovat daně, a negativní myšlenka je hned na světě.

Ale jak se těch negativních myšlenek zbavit?

Hodně důležité je těm ostatním odpouštět, tím se všechno hodně pročistí.

To je ale v některých případech těžké. Jak má člověk odpustit tomu, kdo mu strašně nějak ublížil? V extrémním případě třeba vrahovi vlastního dítěte?

Pokud člověk provedl zlo, je to oboustranné. Kdo nese odpovědnost? Ten, kdo k sobě nějakým způsobem zlo přivolal anebo ten, kdo ho nakonec vykonal? A nemusí se to stát ani úmyslně, může to být karma z minulých životů. Odpuštění spočívá v tom, že tomu člověku nepřeji zlo a dále to přenechám na vůli boží.

Takže se spolehnu na ony příslovečné boží mlýny.

A ony fungují. To mi můžete věřit. Vždycky platí, že za svoje hříchy nakonec každý zaplatí.

Co když ale někdo tomu druhému odpustit nechce? Naopak touží po pomstě, ba dokonce přímo cítí povinnost takového člověka potrestat. A protože nehodlá skončit ve vězení, obrátí se k černé magii - dějí se ještě dnes takové věci? A jak se to pozná?

No to víte, že se dějí! Když se člověk obrátí na osobu znalou takových věcí, mohou se dít neuvěřitelné věci. Nejčastěji se to projeví jako ztráta imunity, náhlá únava, různé vyrážky. V těch nejhorších případech vám může energetický úder třeba jakoby přerazit páteř nebo zasáhnout jinou část těla. Nejsprávnější je se v první řadě obrátit se na klasickou medicínu. I když ta často léčí jen symptomy a ne příčinu nemoci, pokud lékař zbaví člověka obtíží, nebylo to uhranutí nebo magický útok.

A pokud to byla magický útok?

Potom záleží na člověku samotném. Musí si uvědomit, kterým kanálem onen úder přijal, ten kanál pročistit. Měl by se soustředit, cítit v sobě světlo, protože my jsme bytosti světla. Pokud to světlo necítí, musí si říct "chci" - chci to světlo. Může také požádat o pomoc svého anděla strážného. Pokud takového vcítění není člověk schopen, může se obrátit na nějakou znalou osobu - kartáře, léčitele, astrologa. Jsou ale lidé, kteří si vůbec nepřipouštějí takovou možnost, že byli uhranuti, ti se potom dlouho trápí, protože neznají příčinu svého soužení. A také platí, že na černou magii platí černá magie a na bílou bílá.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Spíše jde o postupy, protože magie je nakonec jenom jedna. Může se stát že i v dobré víře provedený magický obřad tomu dotyčnému nijak neprospěje, protože nebyl připraven ono dobro přijmout, nebyla to jeho cesta.

2011-04-14.OlgaKalinova02.big.jpg

Jeden z nejmilejších předmětů O. Kalinové, plastika Adam a Eva, symbolizuje souznění mezi mužem a ženou, které bývá v dnešní době často narušené.

Je možné někomu ublížit i nevědomky, třeba v afektu, i když jinak nemá s magií žádné zkušenosti?

Ve správný čas, na správném místě a za správné konstelace hvězd ano. Pokud člověk vyřkne nějakou myšlenku - a nemusí to být nutně jen zlá myšlenka - tak ono se to vyplní. Prostě to padne na úrodnou půdu.

V Kladivu na čarodějnice i v současné literatuře jsou popsány případy, kdy člověku uškodil nějaký očarovaný předmět. V našem racionálním světe se tomu jen těžko věří - opravdu takové případy existují?

To se stává běžně - takových předmětů je dneska dost. Leží všude, kam se podíváte. Dostanete je třeba jako dárek. A dokonce ani nemusí být darován ve zlém úmyslu, stačí jen, že to není s láskou, ale z povinnosti, protože se to má, protože se to čeká. Vůbec žijeme dost v přetvářce, říkáme, co si myslíme, že ostatní chtějí slyšet, děláme, co si myslíme, že naše okolí chce. A to platí i pro dárky. Kolikrát dneska lidi řeší - jé, co já mu nebo jí dám - a jsou z toho otrávení. Nebo momentálně nemají na drahý dárek dost peněz, tak si půjčí, aby se neřeklo, a zas v tom je ta negativní energie. V takovém případě je lepší darovat jen takový dárek, jaký si může dárce dovolit, třeba úplnou maličkost, a nakonec tím udělá větší radost.

Takže takové Vánoce, to může být docela pěkná přehlídka negativní energie, se všemi těmi dárky pod stromečkem. Možná proto se tyto svátky považují za tak stresující?

Přesně tak. Já dávám dárky jinak - příležitostně. Jdu s tím dotyčným, který si už určitou věc vybral v určitém finančním limitu, do obchodu, a tu věc mu prostě koupím jako dárek. On ji chtěl, potřeboval a jeho přání se tím splnilo k oboustranné spokojenosti.

Ale z takového dárku úplně zmizí to překvapení? To těšení se, rozbalování…

Překvapení, očekávání - to může být také zklamání. Člověk si představuje, co dostane, těší se na to, ono je tam něco jiného, a zas to vyzní negativně.

A co předměty opravdu očarované?

Ty se samozřejmě vyskytují také. Nemusí to být nutně jen dárek, může třeba jít o jako by zapomenutou věc, běžnou drobnost, speciálně upravenou, skrytě naplněnou něčím negativním, zlověstným, přesně, jak se o tom můžete dočíst. V tom lepším případě - v tom horším máte takovou věc doma a ani o tom nevíte. A může to být i věc, která se navenek jeví naopak jako dobrá, dokonce posvátná, třeba krucifix.Vnímaví lidé jsou schopni vycítit, že s takovou věcí není něco v pořádku. Je také možné takový podezřelý předmět zkontrolovat kyvadélkem a zeptat se třeba, zda byla věc přinesena s dobrým úmyslem.

Jak potom s takovým předmětem naložit?

Je třeba ho očistit, na to jsou postupy. Dobré je také mezi sebe a ten předmět postavit jakousi přehradu a říct mu rozhodně - moje je moje a tvoje je tvoje. Já to dělám tak, že ho přijmu s láskou, protože láska je ta nejvyšší hodnota, ta je nepřemožitelná.

Blíží se nám slunovrat - poradila byste nějaký rituál, nechci říkat přímo kouzlo, který by mohl provést, samozřejmě ku prospěchu svému i svého okolí, třeba i úplný laik?

Slunovrat obecně znamená nový začátek. Důležité je očistit se, na fyzické úrovni, i na té jemnohmotné. Proto se také dříve zapalovaly svatojánské ohně, které očišťovaly od všeho zlého, ale pokud se u vás tato tradice již nedrží, nevadí. Ideální by bylo odebrat se někam do přírody a pokusit se nalézt vnitřní harmonii. Určit si třeba, co chceme začít nového - novou práci, nový vztah či něco jiného? Pokud váháme mezi několika možnostmi, požádáme vesmír, či jiné jsoucno o nápovědu, která možnost je pro nás ta nejsprávnější. A hlavně přitom nezapomínejme na to nejdůležitější, lásku a odpuštění.


Text a foto Jitka Lenková

Publikováno: 14.4.2011, 12:30 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JUDr. Jitka Lenková (*1963), autorka řady knih a několika set článků převážně o záhadách, v roce 2000 šéfredaktorka časopisu Skryté skutečnosti, členka rady Čs. archeoastronautické asociace, čestná členka Klubu psychotroniky a UFO. Pravidelně přispívá do týdeníku Spirit a dalších periodik podle aktuální situace na mediálním trhu. Příležitostně se zabývá také PR, marketingem a vydavatelskou činností. Kromě záhad píše rovněž o historii, psychologii, zvířatech a další tématech dle poptávky. Každé úterý aktualizuje své záhadologické stránky www.zahadno.mysteria.cz.

Z bibliografie: Mimozemšťané v Čechách, Tajemné podzemí ČR 1-8, Spiknutí mocných, Zlatá zahrada, Z říše tajemství a záhad, Ztracená kolébka lidstva, Zlatá zahrada, Největší bitvy našich dějin, Nejslavnější vojevůdci našich dějin, tajemná Olomouc.

Má vyjít: Tajemství míst kolem nás (prosinec 2011, nakl. XYZ)

Další články tohoto autora

 


REKLAMA