Novinky

Vlašimský seminář o mezních otázkách oslaví jubileum

Autor: Jan URBAN

Obrázek

Jubilejní 25. ročník vlašimského semináře O mezních otázkách JAK NAHOŘE, TAK DOLE, který se uskuteční v sobotu 10. září 2011 ve Vlašimi, bývá každoročně příležitostí načerpat nové informace z oblastí na samých hranicích běžného lidského poznání a setkat se s velmi zajímavými lidmi. A protože vlašimský seminář slaví čtvrtstoletí, připravili organizátoři na druhou zářijovou sobotu program vskutku unikátní.

Náš tip 

Registrace účastníků semináře bude probíhat v den konání od 8 hodin v předsálí Kulturního domu Blaník ve Vlašimi, přičemž první přednáška začíná od 10 hodin. Program potrvá až do pozdních večerních hodin.

Předpokládaný program

Václav Cílek: Ostrá hranice stínu

V této době se mění, jak se zdá, skoro všechno – klima, sociální prostředí, světová ekonomika i ceny ropy. V historii lidstva znamenaly změny sociální a politické základny pokaždé hlubokou proměnu mentality a spirituality. Budoucnost je sice hodně obtížně odhadnutelná, ale můžeme se pokusit pojmenovat některé základní trendy a posoudit jejich kombinace, abychom se alespoň nějak dokázali orientovat v současném světě.
O přednášejícím: RNDr. Václav Cílek, CSc., je ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR. V knihách a televizních pořadech proslul svým ojedinělým holistickým pohledem na člověka a jeho pobyt na Zemi.

Stanislav Motl, Reginald Kefer: Mágové proti Hitlerovi

Stanislav Motl promítne svůj patnáctiminutový stejnojmenný film o několika českých hermeticích, v čele s legendárním dr. Janem Keferem, kteří v letech 1938 až 1940 uskutečnili několik magických útoků na Adolfa Hitlera. Po skončení poslední magické operace byl Jan Kefer zatčen gestapem. Okolo jeho věznění a smrti je mnoho nevyřešených záhad. Po promítání snímku se uskuteční beseda s jeho synem, PhDr. Reginaldem Keferem, který se pokusí osvětlit některá tajemství, obklopujících nejenom jeho otce, ale i matku.
O přednášejících: Mgr. Stanislav Motl je novinář a spisovatel. Je známý z televizního pořadu Na vlastní oči a novodobě z pořadu Českého rozhlasu 2 – Praha Stopy, fakta, tajemství. Reginald Kefer je hudebník.

Pavlína Brzáková: Šamanův plášť jako mapa vnitřních vesmírů

Plášť je jedním z důležitých atributů sibiřského šamana. Časem se s přibývajícím symboly stává těžším a po deseti letech šamanského působení může vážit až kolem dvaceti kilogramů. Lze z něj číst vývoj vnitřního šamanova světa, měnící se důraz na určitou symboliku a vztahování k určitým duchovním principům.
O přednášející: Mgr. Pavlína Brzáková, Ph.D., je šéfredaktorkou měsíčníku Regenerace. Napsala řadu knih o sibiřských šamanech a jejich duchovním odkazu. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem 3 – Vltava.

Vlastimil Hela: Integrální Leadership

Úvod do ucelené transformace firemní a společenské kultury, jejímž cílem je rovnováha v osobním a pracovním životě, dosažení pohody v týmu a tím úspěchu organizace. Jedná se o nový přístup k vedení firem a spolupracovníků s využitím esoterických zkušenosti, jejich universálního, holistického aspektu a etického rozměru s cílem je dosažení štěstí v nejširším možném pojetí.
O přednášejícím: Vrchní čert Keltského telegrafu Ing. Vlastimil Hela je profesionálním mentálním trenérem a autor mimořádné knihy Ty jsi moje vstupenka do nirvány.

Jan Boněk: Údolí králů

Unikátní dokument se věnuje nejzáhadnějšímu a dodnes neprozkoumanému pohřebišti egyptských faraónů a přináší přitom řadu otázek: Proč vůbec vzniklo a proč právě tady? Proč byly opuštěny pyramidy, symbol moci a možností egyptských králů? Proč byly vykradeny? Byl zde opravdu pohřben i Achnaton? Jaké jsou pravdy a pohádky na téma Tutanchamon. Co byla Jeskyně poslední záchrany?
O přednášejícím: Doc. Mgr. Jan Boněk je autorem stovek televizních dokumentů. Více než pětadvacet let systematicky mapuje práci českých egyptologů. Napsal několik knih z volné řady Praha esoterická.

Květa Fialová, Václav Cílek a hosté: Smysl (a nesmysl) života

Večerní beseda populární herečky se svými hosty na věčné téma. Moderuje Vlastimil Hela.

Více informací najdete na stránkách Vlašimské astronomické společnosti. Video z loňského ročníku naleznete v našem článku Záhady a tajemství odhalilo setkání hledačů a loňskou reportáž v článku O mezních otázkách se diskutovalo již počtyřiadvacáté.


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 22.8.2011, 12:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA