Novinky

Přijde dnes Soudný den?

Autor: Jakub MALINA

Obrázek

New York, 21.5.2011
Tento článek si možná ani nepřečtete. A pokud ano, vězte, že vám na vyřízení posledních pozemských náležitostí možná zbývá jen pár hodin. Na dnešek totiž podivínský pastor ze Spojených států předpověděl Soudný den!

Víte, že…? 

Pastor Harold Camping, prezident jedné z malých amerických protestantských sekt Rodinný rozhlas, je po dekódování různých pasáží v Bibli přesvědčen, že v sobotu 21. května 2011 se uskuteční Soudný den. Událost se má podle něj ohlásit bezprecedentním globálním zemětřesením a svět přestane existovat o pět měsíců později 21. října 2011. Camping má malou, ale oddanou skupinu následníků, kteří považují za svou povinnost varovat nevěřící před blížící se Apokalypsou. Proto v posledních měsících cestovali po celých Spojených státech s transparenty, klobouky a autobusy naplněnými všemožnými reklamnímih materiály varujícími před zkázou.

2011-05-20.judgement-day03.big.jpgCampingova teorie o soudném dni vychází z v USA velmi populárních apokalyptických interpretací poslední novozákonní knihy - Zjevení svatého Jana, které tvrdí, že při posledním návratu Krista dojde k „Vytržení“ (Rapture) duší věřících a správně žijících lidí, kteří opustí tento svět v doprovodu Ježíše do rajských zahrad, zatímco hříšníci budou ponecháni ve svých tělech na Zemi a podlehnou spolu s ní závěrečné apokalypse započaté bitvou u Armageddonu. Ačkoliv je tato teorie v různých protestantských církvích na Novém kontinetu velmi populární a konec světa si takto představují miliony lidí, evropští, ale i američtí, teologové podotýkají, že se jedná o mylnou interpretaci biblických pasáží a ve skutečnosti v Bibli o „vytržení“ není ani zmínka.

Pastor Camping je jen jedním z mnoha „proroků vytržení“ v USA, ale v poslední době bylo díky rozsáhlé kampani jeho přívrženců o Rodinném rozhlase a jeho vizích zániku světa po dnešním dni mnoho slyšet po celých Spojených státech. Nás Evropany snad může utěšovat jedině fakt, že sám Camping se již v minulosti s datem Soudného dne zmýlil. Původně jej stanovil už na rok 1994 a když se nic nestalo, rozhodl se svůj výzkum Bible prohloubit a stanovit datum nové. A pokud se dnes nic nestane? Campinga to nechává chladného. „Neexistuje žádný plán B,“ prohlásil pro americká média.

2011-05-20.judgement-day01.big.jpg


Foto judgementday2011.com

Publikováno: 21.5.2011, 8:00 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jakub MALINA je šéfredaktorem portálu KADUCEUS.CZ. V letech 1996 až 2000 pracoval jako redaktor MF DNES a zároveň byl v druhé polovině devadesátých let vydavatelem dnes již zaniklého internetového deníku SpeedwayInfo.CZ. V letech 2008 - 2010 vedl redakci měsíčníku REGENERACE.

Zabývá se historií, zejména pak dějinami okultismu a esoterních nauk. Dosavadní dvě jeho knihy Staroměstský orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Eminent, 2005) a Karlův most - Průvodce historií a esoterním konceptem slavného díla Karla IV. a Petra Parléře (Eminent, 2007) vyšly ve třech jazycích.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA