Novinky

Národní muzeum pořádá komentované prohlídky expozice pravěku

Autor: (jds)

Obrázek

Osmého července letošního roku se kvůli rekonstrukci na čtyři roky uzavře historická budova Národního muzea na Václavském náměstí. Ještě než budou její expozice definitivně demontovány, připravili pracovníci muzea speciální program, v jehož rámci je možné se objednat na zvláštní, komentované prohlídky.

Výstava Náš tip 

Návštěvníci, kteří chtějí v posledních měsících před uzavřením historickou budovu Národního muzea navštívit, majíjedinečnou možnost objednat si komentovanou prohlídku archeologické expozice Pravěké dějiny Čech, Moravy a Slovenska. Využijte poslední příležitost vidět unikátní nálezy a archeologickou expozici v její původní podobě s komentářem archeologů Národního muzea.

Současná archeologická expozice Národního muzea s názvem Pravěké dějiny Čech, Moravy a Slovenska, která je instalována v šesti sálech prvního patra historické budovy na Václavském náměstí, je aktualizovanou verzí předchozích expozic Pravěk Československa z roku 1958 a Pravěké dějiny československého území (1966). Proudová vitrína vedená podél pravých stěn všech sálů předvádí vlastní archeologické nálezy, tj. nástroje, zbraně, ozdoby, keramiku, kultovní a užitkové předměty atd. Orientačně je rozdělena do 63 úseků (vitrín), ve kterých je představen vývoj od starší doby kamenné po raný středověk.

Komentované prohlídky se budou konat vždy od 15.00 hodin v následujících termínech:

  • Úterý 17. 5.
  • Úterý 31. 5.
  • Úterý 14. 6.

Maximální počet návštěvníků přihlášených na jeden termín je 20 osob. Na prohlídku se můžete přihlásit minimálně 1 den dopředu emailem na petra_belanova@nm.cz nebo lucie_velova@nm.cz nebo na telefonním čísle 224 497 145. Vstupné zůstává stejné, jako při běžné návštěvě muzea.

Až do 7. července je možné navíc v muzeu navštívit poslední velkou výstavu nazvanou Staré pověsti české.


Foto Jakub MALINA


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 9.5.2011, 15:30
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA