Ekologie

Hodina Země zítra zhasne stovku obcí

Obrázek

Praha, 25.3.2011
Zítra od půl deváté večer se na hodinu zhasne veřejné osvětlení ve více než stovce obcí po České republice. Hodina Země je každoroční událost pořádaná WWF, v níž se lidé, města a firmy společně hlásí k ochraně klimatu. Jedná se o hodinové zhasnutí světel, ať již veřejného osvětlení, štítu firmy nebo ve vlastním obýváku. Připojit se můžete i vy.

Náš tip 

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace - WWF. Ta v roce 2010 oslovila Český svaz ochránců přírody, aby akci koordinoval v Česku. Konkrétní organizační práci má na starost základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica, která se rozhodla v organizaci akce pokračovat i v dalších letech.

Hodina Země 2010 byla patrně největší světová událost se zapojením veřejnosti. Propojila zhasnutím (leckde i na celou noc) více než miliardu lidí na celé planetě, ve více než 6000 obcích, propojila veřejný i soukromý sektor. Historie Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, kdy více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney vypnulo na hodinu svá světla. Uplynul jeden rok a Hodina Země dosáhla již do 370 měst a obcí, ve více než 35 zemích, v 18 časových pásmech. Kampaň se proměnila z události v Sydney v celosvětové hnutí za trvale udržitelný život. Odhadem 50 až 100 milionů lidí po celém světě zhaslo v roce 2008 v rámci Hodiny Země svá světla. Na jednu hodinu navíc potemněly světově známé dominanty, včetně mostu Golden Gate v San Francisku, římského Kolosea, reklamy na Coca-Colu na náměstí Times Square nebo hotelu Jumeirah v Dubaji.

Akce se v roce 2011 koná také jako součást projektu ČSOP Veronica Zhasněte a uvidíte, který finančně podpořil Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí ČR. Více informací a také seznam všech zapojených obcí a firem najdete na www.hodinazeme.cz.

Publikováno: 25.3.2011, 9:45
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA