Cestování

Sto padesát čertů z Nákla

Autor: Jan HOLEČEK

Obrázek

Zatímco na některých kopcích během Keltského telegrafu 2011 pobývali čerti-samotáři, na moravském Nákle se u sochy franckého kupce Sáma sešlo půldruhé stovky účastníků. A jak dokládá zpráva čerta Jana Holečka i fotogalerie, na jižní Moravě se opravdu umí pobavit.

Fotogalerie 

Na Nákle se letos telegraf opět vydařil. Počasí nám přálo, i když kolem půl deváté přišlo mírné mrholení, které kolem deváté zase ustalo. Letošní atmosféru na Nákle dotvářely: vatra, připravený ohňostroj, světlice s padáčky, bubínky s činely, dalekohledy, víno a slivovice. Vatra byla letos ze suchého dřeva a nádherně osvětlovala prostor kolem Liliového kříže se sochou Sáma, jak je vidět na přiložených fotografiích.


2011-03-31.Naklo0001

Počet obrázků: 11

Keltského telegrafování se u nás zúčastnilo minimálně 150 lidí. Na jedné z fotografií je zachycen i pan Galatík se čtyřvrtulovým dálkově řízeným vznášedlem nesoucím kameru pro potřeby letecké archeologie. Doufám, že se mu podařilo pořídit nějaké foto i zde z noční oblohy a možná nám je zašle.

Naše spojení směrem na Pálavu, letos posílené obsazením Karlínského kopce (Karláku), se ukázalo jako vynikající článek na trase. Na druhou stranu zhasnutí a rozsvícení světěl na hradě Buchlov je dobrý signál do krajiny, jenže z Nákla vidíme nad obzorem i ve dne jen vršky hradní věže. Pokud by tam vylétla světlice, byla by vidět i od nás.


Informace o vyznačených místech na mapě získáte kliknutím na značku.
Po kliknutí pravým tlačítkem myši si můžete naplánovat cestu.

Zobrazit velkou mapu

Publikováno: 31.3.2011, 17:00
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA