Astrologie

Jaké bude čtvrteční novoluní ve Vodnáři

Autor: Lenka MAREČKOVÁ

Obrázek

Ve čtvrtek 3. února 2011 ve 3:31 ráno nastává novoluní, při němž jsou Luna i Slunce ve Vodnáři. Jaké bude? A co můžeme od jeho kosmických energií čekat?

Počátek solilunárního cyklu

Cyklus Luny začíná novem, kdy se nachází mezi Zemí a Sluncem. Osvětlena je její odvrácená strana, při pohledu ze Země je tudíž neviditelná. Nov je jako semeno zasazené do země. Přestože jej nevidíme, již začíná rašit a sílit a dere se k povrchu, tak, aby se co nejdřív projevilo. Měsíc je nám skrytý. Přesto si již několik dní před Novem uvědomujeme nový čerstvý vzduch a svěží energii, která nás probouzí.

O novoluní (a těsně před ním) k nám přichází energie, která nám přináší nové myšlenky, a která o novoluní vrcholí. Tak jako úplněk přináší především možnost osvícení a pročištění zejména mysli, přestože i tělu poskytuje podmínky pro to, aby se zbavilo starých nánosů, v Novu přicházejí nové myšlenky na další období, související s tím, v jakém jsou Měsíc a Slunce (vždy stejném) znamení. Tato nová energie pochopitelně pokaždé obsahuje jinou kvalitu v návaznosti na znamení, v němž Luna i Slunce stojí.

Novoluní je velmi dobrou dobou pro půst. Tělo se nejlépe zbavuje jedů. Je to i nejlepší den pro to skončit se starými špatnými návyky a také jakoukoli očistu a úklid. V tuto dobu se mnoho věcí děje intuitivně. Je to čas přeměny. Je obzvlášť důležité právě nyní věnovat pozornost tomu, jaké myšlenky k nám nyní přicházejí a kam nás všechno to, co v tomto období přichází, směruje.

2011-02-02.aquarius02.jpgVodnářské novoluní

Tentokrát stojí Luna i Slunce ve Vodnáři – vzdušném znamení spojeném s volností – svobodou - osvobozením, a také snadností – lehkostí – hravostí a intelektem. Vodnář se nedrží starých pořádků a nenechá se omezovat ani konvencemi. Je originální a plný invence, přátelský a podporující sjednocování a práci skupin.

Snad i díky tomu, že vládcem znamení je Uran – a Saturn spoluvládcem – je možné od Vodnáře očekávat nezvyklé a nečekané události i myšlenky – a boření zdí. V toto roce se tato energie bohužel vícenásobně dotkla Egypta – doufejme, že změny, které přinese budou víc vodnářské, a škody, k nimž doposud došlo, se nakonec ukážou jako minimální – proti změně a otevřenosti kterou přinesou.

Vodnář na nás vylévá na nás mnoho energie – podobně jako nám Brighid, Brigid, Brigita přinesla o Imbolcu nové světlo, které počalo růst, i jeho energie je ze stejného zdroje a stejné podstaty.

Aramejský otčenáš

Kromě energie přichází i inspirace. Umožňuje nám zbavovat se všeho starého (aby následně s Beranem mohlo přijít to kapitálně nové. Umožňuje nám vhled a posiluje schopnost komunikace, otevřenost a přátelství. Je to ideální období pro to spatřit a nahlédnout příčiny našich smutků, trápení a zádrhelů na cestě – a pro to je vyléčit, opustit, uvolnit, nechat za sebou. Je to ideální období pro odpuštění: sobě i jiným.

Namísto obvyklé indické mantry mi tentokrát dovolte připomenout jednu aramejskou, a zároveň s ní i její možné překlady. Aramejština byla mateřštinou Ježíše (v aramejštině Isho). Byla jazykem, v němž kázal – a v němž se nám uchovala i evangelia (v biblickém centru v San Antoniu) a některé apokryfní texty.

Verš z knihy Aramejský otčenáš – Meditace na Ježíšova slova od autora Neila Douglase Klotze, zvaného Saadí, jíž vydalo nakladatelství Dharmagaia v roce 2001, známe v jiné podobě všichni. V naší verzi otčenáše zní: odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům. V aramejštině tento verš zní: Wašbuklan chaubéjn (wakhtahéjn), ajkána daf ch´nán švokn l´chaijabéjn. Přeložit ji můžeme například: „Uvolni lana chyb, která nás svazují, jakož i my uvolňujeme ta, kterými držíme viny ostatních.“

Duchovně a vnitřním Světlem a svobodou plné prožití Novu ve Vodnáři, Vám s radostí a účastí za Místo setkávání přeje
Lenka Marečková

Publikováno: 2.2.2011, 11:10
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mgr. Lenka Marečková, nar. 3. 6.1963, PF UK 1996, zaměření na ústavní právo a právo EU a oblast lidských práv, zvláště dětí. Publikační činnost: zpočátku samizdat a exilová nakladatelství, později v odborných časopisech a nakladatelství Academia.

Další články tohoto autora

 


REKLAMA